אירובי

 

לטס גט פיזיקל: כך אירובי ישנה לך את החיים המשפט "אירובי מתאים רק למי שרוצה להוריד במשקל" נפוץ וזה חבל, כי הוא מטעה כל כך! פעילות אירובית תורמת לגוף ולנפש סגולות בריאותיות שמומלצות כיום על ידי הרפואה הקונבציונאלית והאלטרנטיבית בפה אחד. להכריז מראש שאין לך זמן זו התחמקות שלא תופסת כלל כי לא חייבים להשקיע בפעילות אירובית שעות כדי להרגיש את התוצאות. מהו סוד קסמו של אימון אירובי? כל התשובות. 

 

העוצמה שבהנעת השרירים

כל סוג של אימון אירובי מפעיל את השרירים. אם אף פעם לא עסקת בפעילות גופנית, סביר להניח שהשרירים שלך עצלנים אחרי שנים של הזנחה וחוסר התייחסות לתפקוד החיוני שלהם בשגרה היומית. מעבר להשפעה על המראה החיצוני, שרירים רפויים מגבילים את טווח התנועה וגורמים לתחושת עייפות מהירה בזמן פעולות שגרתיות כמו סחיבת שקיות מהסופר, עליה במדרגות ואפילו פעילות מינית. הנעת השרירים באופן קבוע מעוררת את הגוף שמפתח עוצמה ועמידות בפעילות גופנית מכל סוג. 

 

אירובי - כן לקחת ללב! 

לא מעט מחקרים מוכיחים שפעילות גופנית מפחיתה את הסיכון ללקות במחלת לב. אימון אירובי הוכיח את עצמו כיעיל במיוחד לחיזוק הלב המשפר את זרימת הדם, מגמיש את העורקים והוורידים ומאפשר לחמצן לחדור בצורה נכונה ובריאה יותר לגוף. כתוצאה מכך, גם פעילות הריאות מתעצמת עם מקום רב יותר לנפח חמצן ואוויר בעת פעילות גופנית, מה שתורם באופן מיידי להקלה באימון, גם כשמדובר ברמת מתקדמים. 

 

שמירה על ירידה במשקל לאורך זמן

כל מי שעשתה דיאטה בחייה יודעת שכמה שהדרך לרדת במשקל היתה מעיקה, לשמור עלי משקל תקין ורצוי זו המשימה העיקרית והקשה. אימון אירובי קבוע של 3-4 ימים בשבוע לא רק תורם לקצב ירידה תקין במשקל ומסת השומן, אלא משמר את התוצאות לאורך זמן. דיאטה ללא פעילות אירובית תוריד בעיקר את מסת המים והשריר ולא תתקוף את האויב האמיתי – השומן. מאחר ואירובי ידוע כתרופה שתמיד מביסה את מאגרי השומן, אימון אירובי קבוע יוריד ממסת השומן שבמקומו תצמח רקמת שריר אסתטית ובריאה. 

 

לבריאות הנפש והגוף

אז נכון שאירובי תורם גם לירידה בלחץ דם ורמת כולסטרול, להקטנת הסיכון לחלות בסרטן המעי, סוגים מסוימים של סכרת, מחלות לב ועוד, אך אנשים שהתחילו והתמכרו לאירובי מדווחים על תחושת אופוריה מיידית. המודעות לבריאות הגוף מגלה את סגולות האירובי לנפש עם שחרור הורמונים שמשרים תחושת שלווה בסיום האימון, הקפדה על תזונה, חיזוק ביטחון עצמי ואיכות חיים המונעת על ידי חשיבה חיובית.  

 

שייפ ליין מציע לך את ההזדמנות להעצים את איכות חייך עם אימוני אירובי במגוון פעילויות שמתאימות לכל

אופי. לא כולנו בנויות בצורה זהה, חלקנו מעדיפות אינטנסיביות ועוצמה בעוד שאחרות בוחרות באימון רגוע ומתון יותר. די לתירוצים! הגיע הזמן לשינוי בריא בחיים. 

 

למידע נוסף: